Codzienny Ubiór Męski

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ początkowo była skrzętnie ukrywaną przed światem. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla niższych warstw społecznych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule szyte były z lnów oraz bawełnianych płócien. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na umiar w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które wyparły błyszczące jedwabie i satyny.
Koszula, którą znamy dzisiaj stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Węższe koszule są bestsellerami, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Wśród nich można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne prążki. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Jesienią warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Swoich fanów znajdą także unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom nasi klienci z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.